> O školi  > Knjižnica

Susret s književnicom

Autor: Valentina Požgaj, 15. 5. 2023. 13:52

U petak, 12. svibnja 2023. u našoj školi smo imali čast ugostiti poznatu hrvatsku dječju književnicu Željku Horvat Vukelja. Točno u podne održan je susret s književnicom za učenike razredne nastave. Književnica se na vrlo zanimljiv način predstavila našim učenicima koji su je s oduševljenjem prihvatili i s veseljem sudjelovali u aktivnostima koje im je pripremila. Učenici su imali priliku vidjeti njezinu čarobnu torbu iz koje je tokom cijelog susreta vadila razne rekvizite pomoću kojih je učenicima priče koje im je ispričala učinila još živopisnijim. Svakako najzabavniji dio susreta bili su pričokazi u kojima su učenici aktivno glumili i pritom se odlično zabavili.

Željka Horvat Vukelja autorica je brojnih slikovnica za djecu (Slikopriče, Hrabrica, Leteći glasovir, Reumatični kišobran, Zdenko Slovojed i dr.) te dugogodišnja urednica Modre laste i stalna suradnica časopisa Smib. Do danas održala je više od 1000 književnih susreta u osnovnim školama diljem Hrvatske, a specijalnost su joj pričokazi koje je osmislila kao novu književno-scensku formu - kombinaciju priče i scenskog igrokaza u kojem publika aktivno sudjeluje.

Galeriju fotografija s književnog susreta možete pogledati ovdje.

Helena Žigrović Bačanek

Knjižnica

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva i stručno obrađuje te daje na korištenje knjižna i neknjižna građa, sastavni je dio odgojno- obrazovnog procesa. Ona pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informacijama.

Školska knjižnica omogućuje učenicima stjecanje vještina za cjeloživotno učenje, razvija njihovu maštu i pomaže im da postanu odgovorni građani!

Bonton u knjižnici

Poštuj kućni red  i potrudi se biti tiho!

Pazi na knjigu i ne šaraj je!

Ne trgaj listove i ne izrezuj slike!

Ne potcrtavaj dijelove knjige!

Vrati knjigu čim si je pročitao!

Pazi na rok vraćanja!

Tijekom posljednje dvije godine djelomično je obnovljen knjižni fond u skladu sa nastavnim planom i programom te potrebama HNOS-a iz donacija pravnih I fizičkih osoba. Trenutno naša knjižnica ima 2388 naslova dječje književnosti, 165 naslova beletristike, te 244 znanstvena naslova.

Jelovnik - ozujak 2024..docx