Peti razred

U bespućima interneta...

Autor: Marina Ivčin, 6. 4. 2014.

U proteklih nekoliko tjedana nastave učenici i učenice petog razreda pobliže su upoznali internet. Iako ga svakodnevno koriste i to duži niz godina, sada su jasno shvatili koje su njegove prednosti, ali ipak i brojni te vrlo opasni nedostatci. Upoznali su imena programa koji su im potrebni na njihovom računalu kako bi se uopće mogli upustiti u avanturu "surfanja". Shvatili su što je to početna stranica i zašto se većini korisnika interneta kao prva stranica po otvaranju web preglednika otvara baš Google. Shvatili su još da svaka web stranica ima svoju adresu po kojoj se može pronaći, a ako tu istu ne znaju, u tome će im brzo i lako pomoći web stranice zvane tražilice. Najpoznatija tražilica je Google pa su se učenici ujedno složili da je to najčešća početna stranica i njihovog web preglednika te da često izbjegavaju ručno upisivanje adrese one web stranice na koju se žele spojiti, već često njen naziv upisuju direktno u Google. Upoznali su, također, poveznice sadržaja ili linkove te shvatili njihovu korisnost u istraživanju interneta. Učenici su međusobno izmijenili e-mailove. Po kraju ovog poglavlja upoznali su načine zaraze svog računala opasnim računalnim virusima te načinima obrane od istih. I jako važno, proučili su Netiquette odnosno internet bonton te su sada pažljivi korisnici interneta koji se na istom ponašaju pravilno, pažljivo i odgovorno.

Irena Svornik - Računalni virus

Nikolina Remenar - Računalni virus