Peti razred

Upoznali smo program Bojanje (Paint)

Autor: Marina Ivčin, 25. 11. 2013.

Danas smo upoznali program za crtanje pod nazivom Bojanje odnosno Paint (na engl.). Pokrenuli smo Bojanje na našim računalima, kretali se dijelovima prozora, isprobali sve alate te potom, uz pomoć triju osnovnih, nacrtali naše prve radove.

U programu Bojanje naučiti ćemo još kako spremiti i otvoriti crtež te kopirati i lijepiti dijelove jednog ili više crteža. To će nam pomoći da iste radnje koristimo i u ostalim programima jer se one zapravo uvijek svode tj. rade na isti način.

Pogledajte kako smo slikarski kist zamijenili mišem :)

Ovo je tek početak... Koristili smo samo alate kist, gumicu (brisalo) te kanticu sa bojom (ispunu bojom).

Marko Bigor

Luka Gvozdanović