Školski izleti

Škola u prirodi

Autor: Biserka Bedeković, 10. 6. 2015.

Učenici 4. razreda bili su u školi u prirodi od 1. do 3. lipnja 2015. godine. Putovanje je organizirala putnička agencija Centrum travel iz Ludbrega. Posjetili smo Kuterevo, Senj, Novi Vinodolski, Crikvenicu i Rijeku.

Polazak je bio u 7:00 sati ispred naše škole. Putovali smo autobusom. S nama je išla naša učiteljica Mirica Mahnet i učiteljica Verica Čehulić, te gospođica Maja naš turistički vodič i animatorica. Prvo smo posjetili utočište za medvjede u Kuterevu. Tamo smo vidjeli male, napuštene medvjediće, ali i velike smeđe medvjede. Čuli smo mnogo zanimljivosti o njima kao npr. da medvjedi zapravo ne spavaju nego hiberniraju ili da medvjedica nije dugo sa svojim mladuncima… Nakon toga krenuli smo do Senja. Tamo smo razgledali utvrdu Nehaj koja je simbol grada Senja. Utvrda je iz 16. stoljeća, a sagrađena je od materijala srušenih crkvi i kapelica. Ima zidove debele 2-3 m unutar kojih se nalazi muzej, a na vrhu je Vidikovac. Divili smo se toj utvrdi.

Zatim smo autobusom krenuli prema Novom Vinodolskom u hotel Lišanj. Hotel se nalazi uz more. Udobno smo se smjestili, dobro najeli, malo odmorili  a potom smo išli na kupanje. Plivali smo, skakali, ronili, vježbali, dobro se zabavljali. Nakon kupanja i večere zabavljali smo se uz igre koje je smislila naša animatorica Maja. Bilo je tu ludih frizura, šminke i dobre zabave. Tako je završio naš prvi dan i umorni smo otišli na spavanje.

Drugi dan, nakon doručka otišli smo do grada Krka na otoku Krku. Razgledali smo grad, gradske zidine koje su treće po veličini u Hrvatskoj. Posjetili smo krčku katedralu Uznesenja Bl. Djevice Marije. Potom smo se vratili u Novi Vinodolski gdje smo u hotelu imali ručak, a poslije smo se opet kupali. Nakon kupanja smo imali večeru, a poslije smo išli u šetnju gradom i razgledavanje. Toga dana u gradu su bili gimnastičari iz Danske. Gledali smo njihov nastup i divili im se. Nakon njihova nastupa i mi smo mogli uz njihovu pomoć isprobati neke akrobacije. Kad je sve to završilo vratili smo se u hotel, još se malo podružili i otišli na spavanje. Tako je sretno završio i naš drugi dan.

Treći dan, ujedno i zadnji, nakon doručka spakirali smo stvari i autobusom krenuli u Crikvenicu gdje smo posjetili akvarij. Tamo smo vidjeli mnoštvo različitih riba, morske pse, crvenooke pirane, neonke, morske zvijezde, morske konjice… Kad smo sve to vidjeli krenuli smo prema Rijeci. Tamo smo imali ručak, a nakon toga smo se išli malo bolje upoznati s gradom. Prošetali smo središtem Rijeke koje se zove Korzo. Nakon toga posjetili smo i najstarije marijansko svetište u Hrvatskoj, a to je Trsat. Nakon toga došlo je vrijeme za povratak kući.

Bili smo pomalo tužni što je sve gotovo. Bilo nam je jako lijepo, a ponešto smo i naučili. Jedva čekamo neki drugi sličan izlet i zahvaljujemo našoj učiteljici te učiteljici Verici koje su imale strpljenja za nas.

Petra Čopor, 4. r

Jelovnik - ozujak 2024..docx