Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Administrator , 20. 4. 2018.

U subotu, 14. travnja 2018., GDCK Sisak i Osnovna škola “22. lipnja Sisak“ bili su domaćini međužupanijskog natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa, na kojem su nastupile ekipe iz Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije.

Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici i okupiti ih radi razmjene iskustava i ideja o radu mladih Hrvatskog Crvenog križa.

Za više informacija, kliknite na VIŠE...

Natjecanje se odvija istovremeno u dvije kategorije i to: podmladak (osnovna škola) i mladi (srednja škola). Sadržaj natjecanja čine dva tematska dijela koja čine:
provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima
te provjera znanja i vještina iz pružanja Prve pomoći

U kategoriji podmlatka (osnovna škola) nastupilo je 10 ekipa iz društava Crvenog križa: Dugo Selo, Ivanić Grad, Sisak, Samobor, Sv. Ivan Zelina (OŠ D.Domjanića i OŠ Bedenica), Jastrebarsko, Glina, Zaprešić, Vrbovec. Pobjednici su ekipa iz OŠ Stjepan Radić, Dugo Selo.

U kategoriji mladi (srednja škola) nastupilo je 8 ekipa iz društava Crvenog križa: Ivanić Grad, Sisak, Vrbovec, Jastrebarsko, Sv. Ivan Zelina, Gina, Petrinja, Samobor, a pobjednici su ekipa iz  gimnazije Ivan Švear iz Ivanić Grada.

Ponosni smo na našu ekipu iz OŠ Bedenica koja  je ove godine sudjelovala na međužupanijskom natjecanju u sastavu: Vilim Bičak, Josip Mrazović, Lea Kudelić, Magdalena Bičak i Marta Kudelić pod vodstvom učitelja Nenada Markovića.