Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Administrator , 15. 3. 2018.

Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa  održano je u subotu, 10. ožujka 2018.

Domaćin ovogodišnjeg natjecanja je bila naša škola, gdje su nam riječi dobrodošlice uputili ravnatelj Krunoslav Ujlaki i načelnik općine gospodin Slavko Cvrlja. Natjecanje je otvorila predsjednica GDCK-a doktorica Mirjana Hranjec Banovec.

Za više informacija i slika, kliknite na VIŠE...

Na natjecanju su sudjelovale u kategoriji podmlatka  tri ekipe: Osnovne škole Dragutina Domjanića, mentor prof. Dijana Stubičar, Osnovne škole Bedenica mentor  Valentina Škledar, te Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline mentor Ivana Martinjak.

U kategoriji mladih natjecale su se dvije ekipe Srednje škole Dragutina Stražimira iz Sv. Ivana Zeline, mentor prof. Dragutin Bunčić.

Tematske cjeline natjecanja bile su  :

1. Provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima

2. Provjera znanja i vještina u pružanju Prve pomoći

Našu školu predstavljali su  Vilim Bičak, Magdalena Bičak, Marta Kudelić, Tatjana Pršec  i Lea Kudelić. Ekipa je ostvarila povijesni rezultat -  dijeli prvo mjesto s ekipom Osnovne škole Dragutina Domjanića i plasirala se na Međužupanijsko natjecanje koje će se održati 14. travnja 2018. u Sisačko-moslavačkoj županiji.

Natjecanje je proteklo u odličnoj atmosferi, a ĢDCK Sv.Ivan Zelina zahvaljuje na krasno provedenom danu svim sudionicim natjecanja: natjecateljima, manekenima, sucima, mentorima, računarskoj i žalbenoj komisiji, šminkerima ozljeda, volonterima, osoblju i ravnatelju škole koji su odvojili svoje vrijeme, znanje i trud da bi natjecanje prošlo u najboljem redu .