Posjet Zagrebu - 25.10.2017.

Autor: Administrator , 26. 10. 2017.

U srijedu 25.10.2017. godine OŠ Bedenica bila je na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu.

U kazalištu „Knapp“ pogledali smo predstavu za djecu i mlade „Superjunaci“ čija su posebnost koreografirane borbe superjunaka stvorene iz elemenata plesa i različitih borilačkih vještina. Uz ples cijelu predstavu prati i atraktivna glazba različitih žanrova stvarajući atmosferu svijeta na granici realnosti i fikcije. Cijela priča parafrazira filmove i crtiće o superjunacima koje djeca svakodnevno prate, stvarajući vrlo tanku granicu između igre i stvarnosti, borbe i plesa, s vrlo jasnom porukom o tome da nasilju treba reći NE. Dijalog, stvaralaštvo, ljubav i poštovanje prema drugima su supermoći koje spašavaju živote. Predstava je trajala 50 minuta.

Za više informacija i slika , kliknite na VIŠE.

Zatim smo otišli na ručak u Studentski centar Zagreb u Savskoj ulici.

Nakon ručka posjetili smo Muzej grada Zagreba gdje smo uz stručno vodstvo obišli i pogledali većinu  predmeta iz prošlosti grada Zagreba koje muzej sustavno prikuplja i obrađuje, sabire i čuva, restaurira i konzervira te prezentira i trajno zaštićuje. Svi predmeti sačinjavaju bogati fond vrijedan za proučavanje zavičajne i lokalne prošlosti grada Zagreba. Muzejska građa razvrstana je u 5 memorijalnih zbirki, 20 zbirki predmeta i 6 dokumentacijskih fondova.

Posebni naglasak je bio na život i djelo Slavoljuba Penkale sukladno kurikulumu škole.

Nakon muzeja posjetili smo tunel Grič i kratko razgledali jedinstvenu multimedijsku interaktivnu izložbu „Croatia je Hrvatska“. Izložba je svojevrsni multimedijski vremeplov koji posjetitelje vodi kroz brojne gospodarske, društvene, kulturno – umjetničke i druge intrigantne događaje hrvatske povijesti od 1884. do danas i priča ih na nesvakidašnji način.

Milivoj Starc, prof.