Maturalno putovanje učenika 7. i 8. razreda

Autor: Administrator , 7. 6. 2016.

U srijedu 1.6.2016. učenici 7. i 8. razreda otputovali su na maturalno putovanje u sjevernu Dalmaciju.

Za više informacija, kliknite na opširnije

Prvog dana maturalnog putovanja razgledali smo grad Zadar, odnosno njegove znamenitosti. Saznali smo nekoliko informacija o umjetničkoj instalaciji pozdrav Suncu, djelu arhitekta Nikole Bašića. Pozdrav Suncu nalazi se u zadarskoj luci, na zapadnoj točki zadarskog poluotoka, neposredno uz Morske orgulje koje su trenutno na održavanju pa nismo mogli čuti njihov jedinstveni zvuk. S ovog mjesta se pruža pogled na zadarski kanal,novi dio grada Zadra, te na okolne otoke, ali i na zalazak sunca, čiju ljepotu dolaze vidjeti mnogi turisti. Također smo se upoznali sa poviješću Zadra, vidjeli ostatke nekadašnjeg Zadra, ali i očuvane zidine i građevine iz davne prošlosti. Nakon obilaska Zadra, uputili smo se u nacionalni park Krka, gdje smo se brodićem prevezli iz Skradina do Lozovca, odnosno podno samog Skradinskog buka. Razgledavanje, nacionalnog parka nastavili smo pješice, a ljepotu prirode i dio ugođaja možete vidjeti u fotogaleriji. Nakon obilaska doputovali smo u Biograd na moru gdje smo noćili. Drugi dan posjetili smo grad Šibenik, gdje smo također naučili nešto o njegovoj prošlosti, ali i sadašnjosti. Najzanimljiviji dio obilaska bila je Šibenska katedrala sv. Jakova koja se nalazi u UNESCO-vom popisu svjetskog kulturnog nasljeđa. Nakon obilaska Šibenika uputili smo se u Sokolarski centar u kojem smo naučili dosta o životu ptica grabljivica, ali i imali priliku hraniti ptice te se s njima i slikati što se vidi u fotogaleriji. Treći dan, upoznali smo pobliže Biograd, te prisustvovali na manifestaciji Gastro stol 2016. Svakodnevno, popodnevne sate iskoristili smo za kupanje i zabavu. Četvrtog dana nakon jutarnjeg kupanja i kupovine suvenira, jako zadovoljni doživljenim, ali tužni zbog rastanka s novostečenim prijateljima krenuli smo natrag u naš zavičaj.