Što hoću, mogu!

Autor: Marina Ivčin, 22. 5. 2014.

U utorak 20. svibnja 2014. učenice sedmog razreda Doris Bičak, Veronika Bičak i Monika Bunčić sudjelovale su u finalu natjecanja "Što hoću, mogu!" u organizaciji Centra izvrsnosti za poduzetništvo Privatne gimnazije i ekonomske škole Katarina Zrinski u Zagrebu.

"Natjecanje  "Što  hoću,  mogu!" je  natjecanje  za  razvoj  ideja  i  izradu  najbolje  promotivne kampanje  i  promotivnog  materijala  za  proizvod,  uslugu  ili  na  temu  društveno  odgovornog poslovanja. Cilj  je  natjecanja  osvijestiti  u  javnosti  značaj  ranog  odgoja  i  obrazovanja  za  poduzetništvo,  u skladu  s  Nacionalnim  okvirnim  kurikulumom  te  Strategijom  učenja  za  poduzetništvo."

Zadatak je bio, dakle, odabrati proizvod ili uslugu odnosno temu društveno odgovornog poduzetništva, pripremiti motivacijsko pismo, napisati slogan, kreirati logo te pripremiti plakat i promotivnu kampanju putem filma ili PowerPoint prezentacije. Naše su učenice, pod vodstvom mentorice Marine Ivčin, predstavile tradicionalni hrvatski proizvod licitarsko srce te za njega kreirale promotivnu kampanju putem filma.

U finalu natjecanja sudjelovalo je 12 timova iz (sedmih i osmih razreda) osnovnih škola grada Zagreba. Naše su učenice hrabro predstavile svoju kampanju te zaradile glasan pljesak publike.

Osim našeg licitarskog srca, prisustvovale smo i prezentacijama ostalih kreativnih ideja koje su se našle u finalu. Ovim putem želimo pohvaliti  sve timove na njihovoj inovativnosti, kreativnosti, snalažljivosti i hrabrosti prilikom prezentiranja!

Naše su učenice osvojile zlatnu sredinu, šesto mjesto :) i naravno! Ogromno iskustvo!

Nadamo se i veselimo sudjelovanju natjecanju "Što hoću, mogu!" i sljedeće godine!

Za više fotografija zavirite u fotogaleriju.

***

Ovim se putem također iskreno zahvaljujemo gospođi Jasminki Kovačić koja nas je nesebično uputila u sve tajne izrade licitarskog srca te nam svojim trudom i vremenom omogućila fotografiranje i snimanje njenog rada, a kako bi nam pomogla u izradi promotivne kampanje. Veliko hvala!

***

Više informacija o natjecanju možete pročitati na sljedećem LINKU.