Svjetski dan poezije

Autor: Ivan Vitković, 24. 3. 2021.

Poznati španjolski pjesnik Federico Garcia Lorca jednom je rekao: „Poetsko stvaranje neobjašnjiva je tajna, kao i tajna rađanja čovjeka.“ Umjeti s malo biranih riječi izraziti skrivene misli, osjećaje, proniknuti u tajne života izražavajući se pjesničkim slikama i igrajući se riječima i njihovim značenjima, kreativna je snaga koju u sebi nose pravi umjetnici.

Povodom Svjetskoga dana poezije koji se odlukom UNESCO-a obilježava svake godine 21.ožujka, u našoj je školi drugi put organiziran literarni natječaj u kojem su mogli sudjelovati svi učenici škole. Svjetski dan poezije obilježava se s ciljem isticanja važnosti pisanja, čitanja ipoučavanja pjesništva.

Zahvaljujemo mladim pjesnicima koji su sudjelovali u natječaju i poslali nam svoje pjesničke uratke. Među pristiglim pjesmama nije bilo lako izabrati najbolje, ali su se kreativnim pristupom temi i izborom pjesničkih postupaka istaknuli sljedeći učenici:

Dorotea Radović, 3. razred – Proljeće
Patrik Škledar, 4. a razred – Proljetne zgode
Jan Škrlec, 4. b razred – Moj kokot
Lucija Nosić, 5. a razred – Noć
Luka Gorički, 6. razred – Vjetar
Karla Hrgetić, 8. razred – Ljubav je kada…

Čestitamo pobjednicima, a sve ostale pozivamo da i dalje pišu pjesme i da nam se pridruže u literarnom natječaju iduće godine.

Mira Rukavina