Posjetili smo 3. Zagrebački obrtnički sajam

Autor: Administrator , 5. 5. 2018.

Učenici 7. i 8. razreda naše škole u sklopu profesionalne orijentacije  posjetili su u srijedu 25.04.2018. Zagrebački velesajam te  prisustvovali otvorenju trećeg po redu Zagrebačkog obrtničkog  sajma.

Za više informacija i slika, kliknite na VIŠE

Zagrebački obrtnički sajam organizira se s ciljem da se osnovnoškolcima približe strukovne škole, kako bi se lakše odlučili za školovanje u nekoj od njih. Sajam okuplja brojne obrtnike s područja Zagreba i Zagrebačke županije,  kao i učenike srednjih strukovnih škola koji su učenicima demonstrirali  nove dosege u proizvodnji i uslugama u obrtništvu. Svoje struke prezentirali su alatničari, automehaničari, bravari, kovači, električari, dimnjačari, građevinari, plinoinstalateri i plinoserviseri, limari i vodoinstalateri, stolari, soboslikari i ličioci, fotografi, frizeri, kozmetičari, pedikeri i cvjećari, zlatari, staklari, optičari, krojači, klobučari i mnogi drugi .

Osim što im je predstavljeno 40 zanimanja, učenici su se mogli i okušati u njima.Tako su dizajnirali odjeću, ukrašavali licitarska srca i izrađivali kožne narukvice i privjeske. Djevojčice su  se kući vratile s novom frizurom, nalakiranim noktima ili buketićem cvijeća. Oni koji su detaljno obišli sajam, mogli su i fino prizalogajiti kod slastičarske škole! Sve što su učenici sami izradili na štandovima pojedinih škola, ponijeli su kućama kao uspomenu na ovaj zanimljiv posjet Velesajmu.

Učenici su upoznali i  popularne influencere Youtube kanala Joom Boos-izrazito omiljene u tinejđerskoj populaciji, tako da su imali priliku u izravnom kontaktu s njima upoznati se s raznim obrtničkim zanimanjima na učenicima prihvatljiv i zanimljiv način.