Ruksak pun kulture – radionica „Moja Afrika“

Autor: Administrator , 29. 11. 2017.

Dana 21. studenog 2017. godine učenici razredne nastave sudjelovali su u dvije radionice programa Ruksak pun kulture pod nazivom „Moja Afrika“. Na radionici učenici su čuli dva književna teksta autorice Ane Đokić, vidjeli dramsku interpretaciju tih tekstova te upoznali gospodina Abi Seydia iz Senegala koji je djecu naučio nekoliko riječi Mandigo jezika te jednu pjesmu i ples.

Za više slika i informacija, kliknite na VIŠE

Učenici 4. razreda, Martin Brleković i Dominik Mihalic opisali su radionicu i susret s gospodinom Abijem.

„Danas je u O.Š. Bedenica došao Afrikanac. Učenici su ga dočekali s velikim osmijehom. Tamo ih je učio pjevati i plesati na afričkom načinu, a djeca su se pritom zabavljala. Gospodin Abi ima 33 g. i govori najmanje 5 jezika. U Africi je završio nekoliko razreda no zbog siromaštva nije mogao nastaviti školovanje. Na radionici je bio i glumac koji je pričao priče i pritom glumio. Kada su priče završile, Abi je svirao i pjevao. Naučio je djecu pjevati, plesati, brojati do 5 te pokrete gore, dolje, desno, lijevo i okreni se. Susret s Abijem bio je svima zanimljiv te bi htjeli da nas opet posjeti. Nakon radionice djeca su dobila bedževe na kojima je pisalo „ RUKSAK PUN KULTURE“.“

Martin Brleković, 4.r

Dominik Mihalic, 4.r.