Svjetski tjedan svemira

Autor: Administrator , 6. 11. 2017.

U prva dva tjedna listopada, učenici 8. razreda obilježili su Svjetski tjedan svemira u nastavi matematike, engleskog jezika, likovne kulture te sata razrednika.

Na satu razrednika je 8. razred pogledao prezentaciju o Sunčevu sustavu, te na taj način ponovili sve naučeno o Svemiru. Da bi lakše i bolje razumjeli veličinu Svemira, na satu matematike su promjer Sunca, Mjeseca i Mliječne staze, masu Zemlje i Mjeseca, te udaljenost Sunca od Zemlje zapisivali u znanstvenom obliku.

Na satu engleskog jezika učenici 8. razreda pisali su sastavke na dvije teme: „Three things I would take with me while exploring new planets“ i „Report from planet Earth“.

Na satu likovne kulture učenici su pastelama slikali svemir, planete i galaksije. Neke njihove radove možete vidjeti na fotografijama.