Izvanučionička nastava - 27.3.2017.

Autor: Administrator , 31. 3. 2017.

U ponedjeljak 27.3.2017. godine OŠ Bedenica bila je na izvanučioničkoj nastavi u Svetoj Mariji i Varaždinu.

Za više informacija i slika ,kliknite na VIŠE

Prije kina posjetili smo HE Dubrava. HE Dubrava nalazi se u Međimurskoj županiji u mjestu Sveta Marija. HE Dubrava je hidroelektrana smještena na rijeci Dravi i posljednja je u nizu od 3 hidroelektrane kojima se uređuje i koristi Drava do ušća Mure. U odnosu na uzvodne hidroelektrane, HE Dubrava je najviša, umjetno Dubravsko jezero je najveće u Hrvatskoj, a derivacijski kanal je najkraći.

Učenici su također upoznati s najglavnijim tehničkim podacima koji su u korelaciji s nastavnim temama iz predmeta fizika i tehnička kultura. Razgledavanje HE Dubrava trajalo je oko 90 minuta.

Nakon razgledavanja hidroelektrane zaputili smo se u Varaždin na ručak u McDonald's koji nije bio uključen u cijenu izleta. Ručali smo na vanjskoj terasi iskoristivši tako prekrasan sunčani dan.

Nakon ručka otišli smo u Varaždin u kino u „Lumini centar“ gdje smo pogledali film „Utrka“

U filmu se radnja vrti oko Hitlerovog pokušaja da Olimpijske igre u Berlinu iskoristi kao promociju nacističkog režima i demonstraciju arijevske nadmoći nad ostatkom svijeta. Činjenica je da je Njemačka bila najuspješnija država na igrama u Berlinu, ali je taj njemački uspjeh bio bačen u sjenu afroamerikanca Jamesa Clevelanda Owensa koji je superiorno trijumfirao nad njemačkim sportašima.

Učenicima se film svidio jer obiluje istinitim povijesnim činjenicama i zanimljivom fabulom. Film je trajao 130 minuta.

Milivoj Starc, prof.