Izvanučionička nastava u Zagrebu

Autor: Administrator , 27. 10. 2016.

U ponedjeljak 24.10.2016. godine OŠ Bedenica bila je na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu.

U kazalištu „Žar ptica“ pogledali smo predstavu za djecu i mlade „Zvižduk s Bukovca“ po romanu novinara i književnika Zvonimira Milčeca.

Za više slika i informacija, kliknite na VIŠE...

Priča je to o odrastanju i pustolovinama grupe dječaka s Bukovca, danas poznate zagrebačke četvrti,  koja je u to vrijeme – poslije Drugog svjetskog rata, bila tek prigradsko naselje. Predstava je trajala 60 minuta.

Nakon predstave posjetili smo srpsku pravoslavnu crkvu Svetog Preobraženja Gospodnjeg. Tu su djeci u kratkim crtama bile prezentirane osnovne informacije o pravoslavnoj zajednici u gradu Zagrebu. Zanimljivo je da je današnja pravoslavna crkva Preobraženja Gospodnjega između Ilice i Cvjetnog trga (Preradovićevog trga) u Zagrebu sagrađena na mjestu nekadašnje katoličke crkve sv. Margarete. Kao uspomena na katoličku crkvu sv. Margarete ostalo je do danas još samo ime ulice istočno od crkve – Margaretska ulica.

Zatim smo otišli na ručak u Studentski centar Zagreb u Savskoj ulici.

Nakon ručka posjetili smo Zagrebačku džamiju gdje smo također saznali osnovne informacije o islamskoj zajednici. Obišli smo prostor cijele džamije, pripadajući joj klub za mlade i muzej.

Milivoj Starc, prof.