Posjet 8. razreda Vukovaru

Autor: Administrator , 5. 5. 2016.

Dana 3. i 4.5. 2016. godine učenici 8. razreda OŠ Bedenica u pratnji učiteljice povijesti Tajane Tomorad posjetili su grad Vukovar u sklopu projekta MZOS „Posjet 8. razreda Vukovaru“.

Za više informacija, kliknite na VIŠE.

Dana 3. i 4. 5. 2016. godine učenici 8. razreda OŠ Bedenica, u pratnji učiteljice povijesti Tajane Tomorad, posjetili su grad Vukovar u sklopu projekta MZOS-a „Posjet 8. razreda Vukovaru“.

Izlet je organiziran i financiran od strane MZOS-a.  Iz Bedenice smo krenuli u 4:00 sata, a u Vukovar smo stigli oko 8:00 sati. Tamo nas je dočekao nama dodijeljen pratitelj i vodič iz Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar koji je naredne dane bio s nama u posjetima svim lokacijama predviđenim za obilazak.

Odmah po dolasku u Vukovar naš pratitelj podijelio je učenicima pakete za doručak. Nakon toga učenici su odvezeni na predavanja na teme „ Domovinski rat“  i „Bitka za Vukovar“  koja su održali stručni predavači. Nakon ručka išli smo u Muzej Vučedolske kulture gdje nas je vodič muzeja upoznao s postavom muzeja.

Učenici su bili smješteni u  Hostelu Zagreb.

Drugi dan posjeta krenuli smo u obilazak memorijalnih lokaliteta. Prvo smo u pratnji vodiča posjetili Vukovarsku bolnicu gdje su učenici vidjeli postav Vukovarska bolnica ’91. Zatim smo otišli na Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, masovnu grobnicu Ovčaru i MCDR Vukovar (bivša vojarna 204. vukovarske brigade). O zbivanjima na navedenim lokacijama uz našeg pratitelja i vodiča govorili su i lokalni vodiči. Zatim smo obišli Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i Kukuruzni put –„Put spasa“. Prisustvovali smo predavanju s temom „Škola mira“ koje je održao stručni predavač. Prije polaska kućama za učenike sudionike projekta održan je Kviz znanja na temu onoga što su vidjeli i čuli proteklih dana.  Učenici OŠ Bedenica u konkurenciji 4 škole osvojili su  2. mjesto. Nakon kviza MCDR Vukovar svim školama sudionicima Projekta dodijelio je zahvalu za sudjelovanje.

Tajana Tomorad, prof.povijesti i sociologije

Za više slika, kliknite OVDJE.