Razredni projekt učenika 2.razreda "Da se ne pozabi…"

Autor: Administrator , 31. 3. 2016.

Učenici 2. razreda OŠ Bedenica s učiteljicom Vericom Čehulić osmislili su razredni projekt „Da se ne pozabi…“ kojim su se vratili više od 50 godina u prošlost kada su njihovi djedovi i bake bili djeca. 18.ožujka od 15 sati realiziran je projektni dan  kada su u školu došli djedovi i bake te donijeli predmete koji ih podsjećaju na brojne uspomene iz djetinjstva (korito, valjak, narodne nošnje, ručni radovi, drvene igračke). Učenici su pripremili prigodni program u trajanju od sat vremena, a potom su uslijedile radionice.

Za više informacija i slika, kliknite na VIŠE.

Učenici su mogli sudjelovati u svim radionicama: a) tehnička radionica- u kjoj su učenici mogli naučiti i vidjeti kako se izrađuju drvene igračke što im je pokazao djed Branko Šargač, a djed učenika Gabrijela Horvata izradio je kućicu za ptičice b) radionica čehanja perja i izrade jastučića c) radionica našivavanja i štrikanja, učenici su naučili šivati gumbiće d) likovna radionica- učenici su ukrašavali pisanice starinskom metodom pomoću voska što je pokazala baka Štefica Pršec te e) radionica runjenja kukuruza

Kada su učenici obišli sve radionice završili smo s radom te smo isprobali kolače, gibanice i štrukle koje su spremile naše bake. Zaključili smo da smo se  ugodno osjećali u tom projektnom danu. Realizirali smo zadatke koje smo si postavili na početku, a to je poticati kreativnost, umjetničko izražavanje, poticati ljubav prema kulturnoj baštini i tradiciji, upoznavanje starih igara, običaja, razvijati pozitivan odnos prema tradicionalnim običajima.  Svi smo zaista uživali (33 bake i djedova) u svakom trenutku, a takvi se trenuci duboko urezuju u sjećanje . U svemu nam ja pomogla pedagogica Valentina na čemu joj zahvaljujemo!

Razrednica: Verica Čehulić