Izvanučionička nastava u Zagrebu

Autor: Administrator , 21. 10. 2015.

U ponedjeljak 19.10.2015. godine OŠ Bedenica bila je na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu.

U kazalištu „Mala scena“ pogledali smo predstavu za djecu i mlade „Tko je ubio pašteticu?“ po romanu poznate spisateljice Silvije Šesto.

"Tko je ubio Pašteticu?" popularna je radijska emisija za djecu koju vode Marta i Barbara, dvije, isto tako popularne, mlade djevojke. Zatječemo ih u trenutku u kojem se njihovo prijateljstvo, koje je i omogućilo tako dobar voditeljski par, raspada pod pritiscima okoline, podivljale ambicije roditelja, zbog ideje slave koja ih je obje obuzela i, naravno, zbog prvih ljubavnih brodoloma.

Predstava je trajala 55 minuta.

Nakon predstave posjetili smo Muzej iluzija gdje je djeci bilo ponuđeno vizualno, osjetilno i edukativno iskustvo. Imali smo priliku vidjeti i osjetiti neke od eksponata od kojih su najpopularniji Kosa i Obrnuta soba, različiti hologrami, Glava na pladnju, beskonačna Soba ogledala te još mnogo zabavnih i atraktivnih varki koje su prevarile naše oči, percepciju i mozak. Na samome kraju djeca su se mogla pozabaviti didaktičko-logičkim igračkama i zagonetkama.

Da bismo pogledali svih sedamdesetak eksponata bilo nam je potrebno oko 60 minuta.

Milivoj Starc, prof.

Jelovnik - ozujak 2024..docx