Projekt "Osiguranje prehrane tijekom boravka u osnovnoj školi djeci iz socijalno ugroženih obitelji"

Autor: Željka Dropučić, 9. 9. 2015.

Gradsko društvo Crvenog križa Sv. Ivan Zelina se, u suradnji s partnerima, osnovnim školama koje djeluju na našem području: OŠ Dragutina Domjanića iz Sv. Ivana Zeline, OŠ Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline i OŠ Bedenica iz Bedenice te suradnikom na projektu, Centrom za socijalnu skrb Sv. Ivan Zelina, prijavilo na natječaj Ministarstva socijalne politike i mladih kojem je cilj osigurati prehranu u školi djeci iz socijalno ugroženih obitelji te obitelji na pragu siromaštva.

Kriteriji za besplatnu prehranu u školskoj kuhinji su usuglašeni u sve tri osnovne škole i isti trebaju biti zadovoljeni kako bi djeca ostvarila pravo na besplatnu prehranu u školi:
1. Obitelj je korisnik zajamčene minimalne naknade Centra za socijalnu skrb – sva djeca koja idu u našu školu ostvaruju pravo na besplatnu školsku kuhinju

2. Oba roditelja nezaposlena – najviše dvoje djece koje idu u našu školu ostvaruju pravo na besplatnu školsku kuhinju

3. Teška bolest djeteta ili užeg člana obitelji (roditelj, brat, sestra) - sva djeca koja idu u našu školu ostvaruju pravo na besplatnu školsku kuhinju

4. Ako je jedan roditelj nezaposlen, a obitelj ima troje i više djece u našoj školi, jedno dijete ima pravo na besplatnu školsku kuhinju

5. Prema procjeni škole – procjena se temelji na objektivnim činjenicama i donosi se u suradnji s roditeljima, ravnateljem, razrednicima i stručnim suradnicima.

Molimo roditelje da dostave razrednicima ili u tajništvo škole zahtjeve za besplatnom prehranom te potvrde koje dokazuju da ispunjavaju neki od navedenih kriterija (potvrdu od Centra za socijalnu skrb, za nezaposlene potvrdu Zavoda za zapošljavanje, a za bolest je dovoljno razredniku dati na uvid liječnički nalaz ili jednostavno razgovarati s razrednikom).