Izlet učenika 5. i 6. razreda na Plitvička jezera

Autor: Mladen Prugovečki, 1. 6. 2014.

U srijedu, 28. svibnja 2014., posjetili smo nacionalni park Plitvička jezera. Koliko je bio zanimljiv ovaj izlet možete zaključiti po stalnom zapitkivanju naših učenika "Koliko još  do Plitvica? Jesmo li blizu?" . Razgledavanje smo započeli kratkim predavanjem našeg ravnatelja o nastanku Plitvičkih jezera. Da je veliko uzbuđenje vladalo u našem autobusu već sam vam napisao, ali koliko je tek bila uzbuđena grupa kineskih turista, to možete tek zamisliti. Razgledavali smo mi Veliki slap sa vidikovca, a kad odjednom među nas uleti grupa Kineza. Gurali su nas rukama i tijelima ne bi li ga uslikali svojim ogromnim tabletima. Na početku smo se ljutili na njihovo ponašanje, ali poslije kad razmislimo, ne možemo im zamjeriti kad vidimo kolike ljepote krije naš najpoznatiji nacionalni park. Razgledavanje smo nastavili spuštanjem po serpentinskim stazama prema Velikom slapu. Oprezno smo hodali uskim i skliskim, a na dijelove i potopljenim stazama. Nakon zajedničke fotografije podno Velikog slapa prošetali smo pored Kaluđerovca, Gavanovca i Milanovca (nazivi jezera) i stigli do najvećeg jezera, jezera Kozjak. Iza nas je bio najzahtjevniji dio pa smo ovdje odlučili napraviti pauzu. Nakon jednosatne pauze ukrcali smo se na brod i prevezli na drugu stranu jezera. Uživanje u vožnji pokvarila nam je kiša koja je ubrzo prešla u dosadnjikavo rominjanje. No to nas nije obeshrabrilo, nego smo nastavili šetnju dalje prama gornjim jezerima. Prošetali smo ovdje pored Gradinskog, Galovca, Malog, Velikog, Vira i Batinovca, te umornih nogu stigli do stanice gdje smo se ukrcali na vlakić koji nas je vratio do našeg polazišta. Prepuni dojmova još ćemo se dugo sjećati ovog izleta.

Više fotografija dostupno je u FOTOGALERIJI.