Realizacija dvodnevnog izleta učenika 4. razreda u Međimurje

Autor: Marina Ivčin, 22. 5. 2014.

U ponedjeljak 19. svibnja 2014. učenici 4. razreda putovali su udobnim klimatiziranim autobusom prema Varaždinu, a potom su išli do Sv. Martina u selo Žabnik gdje su na obiteljskom imanju Trstenjak vidjeli:

- narodne nošnje Međimurja, platno od kojeg su sašivena, a domaćin je objasnio i način nastajanja platna,

- imali su radionicu runjenja kukuruza, ručno su mljeli u žrvnju te promatrali nastajanje brašna,

- imali su, također, radionicu namakanja, riflanja veša na riflači, pranje na koritu,

- kao pravi "težaki" zaslužili su i degustaciju autohtonih kolača (zlevanke, pogačica od čvaraka, pite od jabuka) i prirodni sok od višanja i malina.

Klik za više fotografija.

Nakon radionica posjetili su...

... ribarsku kućicu na rukavcu rijeke Mure. Vozili su se u drvenom čamcu nekoliko krugova. Potom su posjetili mlin na rijeci Muri gdje su pjevali, veselili se i uživali u ljepotama prirode.

Autobusom su otputovali do grada Mursko Središće (najsjevernijeg grada u Republici Hrvatskoj) te šetali šetnicom. Nakon toga su se smjestili u hotel Kralj.

Slijedila je rekreacija i kupanje na gradskim bazenima SRC Mladost Čakovec.

Po povratku u hotel su večerali te je uslijedio večernji program - karaoke i ples.

U utorak 20. svibnja 2014. obilazili su grad Čakovec te su razgledali centar grada gdje su ujedno kupili i suvenire. Prošetali su parkom Zrinski, vidjeli utvrde starog grada i spomenik posvećen Zrinski - Frankopanima, gradsku vijećnicu, Franjevačku crkvu i samostan.

Slijedio je ručak u restoranu Pyros, a potom ponovo kupanje u gradskim bazenima.

Veseli, zdravi i puni dojmova vratili su se u Bedenicu u popodnevnim satima.

Piše: razrednica Verica Čehulić