Terenska nastava na ribnjaku

Autor: Marina Ivčin, 2. 4. 2014.

U ponedjeljak, 31. ožujka, učenici šestog razreda posjetili su "Frukov ribnjak" u blizini škole kako bi potražili biljke i životinje koje su upoznali na nastavi prirode. Mjerili su temperaturu vode u ribnjaku i procjenjivali čistoću vode. Sakupili su uzorke vodenih biljaka te žabljih jaja pa u učionici uredili akvarij u kojem će promatrati daljnji razvoj punoglavaca.

Mjerenje temperature vode.

U nastavku članka pogledajte još fotografija!

Listići vodene mente vrlo su ugodnog mirisa.

Krocanj - česta biljka kopnenih voda.

Kukac vodena kopnica (gazivoda) hoda po površini vode zahvaljujući površinskoj napetosti vode.

Nakupine žabljih jaja iz kojih će se razviti punoglavci.

Naš akvarij.

Piše: Dubravka Kuljak